Як і годиться українському соколу

/Files/images/zagruzit/Image0036_33.jpg
Організатор:
Новини Городнянщини
Дата початку:
12.01
Дата завершення:
12.01
Час початку:
10:00
Час завершення:
12:00
Місце проведення заходу:
Івано-Франківськ
Опис:

Безмежне блакитне небо манило Олександра з дитинства. Навчаючись у Городнянській середній школі, він на станції юних техніків виготовляв моделі літаків в гуртку авіамодельного конструювання, яким керував Жаловський Юрій Анатолійович, і з ними, образно кажучи, літав у небі. У 17 років став кандидатом у майстри спорту з авіамоделізму. У 1981 році вступив в Чернігівське вище авіаційне училище льотчиків. По закінченню молодий лейтенант ніс службу в Групі радянських військ у Німеччині, наполегливо оволодівав професією, пройшов повний курс підготовки на літаку МІГ – 23, потім МІГ – 29, на якому літає 23 роки. Ніс службу в Середній Азії і на Далекому Сході.

Після здобуття Україною незалежності повернувся на Україну. Два роки навчався в академії Бундесверу, де світову військову справу освоювали посланці 46 країн. /Files/images/zagruzit/Image0037_33.jpg Повернувшись на батьківщину, очолив авіаційну винищувальну бригаду, а в 2006 році призначений на посаду заступника командира повітряного командування «Захід» з авіації – начальник авіації. Літати не припиняв. На рахунку півтори тисячі годин нальоту і понад 5 тисяч польотів. Політ на Л – 39 для нього не міг бути складним. А виявився надзвичайно небезпечним. Посадка літака на «брюхо» - перший випадок в новітній українській авіації.

Указом Президента України полковник Олександр Кухаренко нагороджений орденом «За мужність». Нагорода вручена напередодні Дня Збройних Сил України.

- 2012 рік можна вважати роком великого кроку вперед у підготовці українських авіаторів. Професія льотчика поступово здобуває колишнього престижу. Кількість охочих вступити в Харківський університет Повітряних Сил помітно збільшилось – каже полковник Олександр Кухаренко. Він і далі продовжує вдосконалювати особисті навички, передає досвід молодим колегам, і, як військовий управлінець, робить усе, щоб система підготовки українських пілотів працювала найкращим чином.

Дата останньої зміни 22 Січня 2021

Фотогалерея