Повернутися до звичайного режиму

лозоплетіння

У творчості українського народу відображається його трудова діяльність, суспільний лад і побут, багатий світ почуттів, духовні запити і прагнення.

Важливою складовою народної творчості є декоративно – ужиткове мистецтво – мистецтво створення світу речей, котрими людина користується у повсякденному житті. Це мистецтво має яскраво виражений національний характер і розвивається внаслідок індивідуальної творчої праці майстрів, що сприяють виробленню традицій, які передаються із покоління в покоління.

Однією з таких майстринь є керівник гуртків лозоплетіння і аплікації соломкою Городнянської станції юних техніків Лось Надія Павлівна. Вона організувала роботу цих гуртків на базі обласної загально – освітньої школи – інтернат для дітей – сиріт. Контингент цих дітей особливий, але вона доклала великих зусиль, знайшла підхід до цих вразливих діточок, і зараз її колектив творчо працює, вражає багатством й розмаїттям українського декоративно – ужиткового мистецтва, в якому не тільки дбайливо зберігаються, а й творчо розвиваються цікаві традиції, що прийшли до нас із давнини. Її вихованці – активні учасники обласних і Всеукраїнських виставок «Знай і люби свій край». Багато кому знайомі їх роботи: «Облітав журавель сто доріг, сто земель…», «…козаченько веде коня напувать», «Царівна – жаба», «Котик і Півник».

Надія Павлівна за плідну роботу нагороджена Грамотою управління освіти і науки ОДА, Дипломом Українського державного центру позашкільної освіти.


/Files/images/direktori/Безымянный.jpg Ти не можеш керувати вітром, але завжди можеш підставити вітрила, щоб досягти своєї мети.

Юрій Миколайович Теліман справжній творець, художник, винахідник. Все, про що думає і робить, виходить у нього дуже просто і цікаво. Репродукція, яку він сам намалював в ізостудії в 1965 році “ Дев’ятий вал ” Айвазовського, панно розміром 2,50 на 1,50 метри, прикрашала його лабораторію, коли він працював у станції юних техніків, завжди надихала на творчість. Мрія його життя — прагнення до польоту під вітрилами.

Коли були складні часи, він розробив техніку виробництва іграшок, але мрія була завжди з ним.

У 2008 році Юрій Миколайович повернувся працювати на станцію. І знову вітрильник на колесах, випробування проходили на колишньому військовому аеродромі. Вітрила завжди у його мріях і не важливо, де їздити: на льоду, воді, землі. Він і зараз продовжує виготовляти різні літаючі моделі і, напевно, зробить дирижабль чи кулю, щоб піднятися у небо самому.

Усе його життя – це політ під вітрилами!


Обробка деревини Народне мистецтво України тісно пов’язане з життям і побутом людей.

Мистецтво обробки деревини вдосконалюється протягом розвитку цивілізації. Завдяки оволодінню людиною цим процесом змінюються побут, а житло набуває індивідуального та оригінального вигляду. Професія, яка пов’язана з обробкою деревини не втратила своєї актуальності і в наш час. Тому займатися цією справою – одне задоволення.

Пилипенко Ярослав Анатолійович – один з керівників гуртків станції, який навчає та допомагає дітям будувати екологічно чисті і корисні вироби з натурального дерева. Деревина не поступається за популярністю перед сучасними матеріалами, тому виготовляти власними руками необхідні в побуті речі, лагодити їх надзвичайно престижно й необхідно в житті кожному чоловіку.

Гуртки Ярослава Анатолійовича відрізняються гарним відвідуванням дітьми тому, що для роботи використовується підручний матеріал: відходи від розпилів дерева. Під час занять гуртка керівник формує свідоме, творче ставлення до праці, потребу в прекрасному як життєву необхідність; учні поглиблюють свої знання з математики, фізики, креслення, засвоюють навички роботи з деревиною, її різновидами й декоративними властивостями, оволодівають спеціальною технікою і технологією, вчаться працювати на різних верстатах. Багато дітей під час праці в гуртках обрали собі професію: пов’язали свій життєвий шлях зі столярною справою.

За 10 років роботи в станції Ярослав Анатолійович разом зі своїм творчим колективом гуртківців створив багато дивовижних речей, які прикрашають постійно діючу виставку в СЮТ.


Кiлькiсть переглядiв: 403

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 16 Жовтня 2023

Фотогалерея